Anställda på 1825

Dahlia Rezai

Generalsekreterare

dahlia.rezai@1825.nu 

Henrik Westin

Tillförordnad verksamhetschef, leg. psykolog

henrik.westin@1825.nu

Inger Ekbom

Verksamhetsutvecklare, socionom,
leg. psykoterapeut, handledare i psykoterapi

inger.ekbom@1825.nu

Lovisa Kim

socionom,
leg. psykoterapeut

lovisa.kim@1825.nu

Ulrika Brenner

Ansvarig för Webdocrapportering och mottagningens telefon

Ulrika.brenner@1825.nu 

Anette Gesang Gottowt

Socionom, leg. psykoterapeut, psykodramaledare

anette.gesang@1825.nu

Dieter Geisler

Socionom, leg. psykoterapeut, familjeterapeut, handledare och lärare i psykoterapi

dieter.geisler@1825.nu

Sofia Jagbrant

Projektledare för volontärverksamheten och projektet ”Viktiga samtal i grupp”

sofia.jagbrant@1825.nu

Jonas Fäldt

Leg. psykolog

jonas.faldt@1825.nu

Volontärer

En stor del av våra terapier och samtal görs av våra volontärterapeuter. Vi har i dagsläget över 50 volontärer och vill fortsätta växa. Om du vill komma i kontakt med någon av dem eller är intresserad av att själv bli volontärterapeut, läs mer här.

Styrelse

1825 – Terapicenter för unga vuxna drivs av Stiftelsen 1825. Stiftelsen grundades 2019 och tog över Stadsmissionens terapiverksamhet för unga vuxna, som funnits i närmare 20 år. Stiftelsen 1825:s styrelse består av grundarna Annika Sten Pärson, Göran Carlson, Anders Lindström och Sofia Heidenberg.