Anställda på 1825

Inger Ekbom

Verksamhetsutvecklare, socionom,
leg. psykoterapeut, handledare i psykoterapi

inger.ekbom@1825.nu

Rebecka Lindberg

Tillförordnad verksamhetschef, leg. psykolog

rebecka.lindberg@1825.nu

Anette Gesang Gottowt

Socionom, leg. psykoterapeut, psykodramaledare

anette.gesang@1825.nu

Lovisa Kim

Verksamhetschef, socionom,
leg. psykoterapeut

lovisa.kim@1825.nu

Ulrika Brenner

Ansvarig för Webdocrapportering och mottagningens telefon

Ulrika.brenner@1825.nu 

Lisen Bergquist

Ansvarig kommunikation, finansiering och partnerskap

lisen.bergquist@1825.nu

Dieter Geisler

Socionom, leg. psykoterapeut, familjeterapeut, handledare och lärare i psykoterapi

dieter.geisler@1825.nu

Sofia Jagbrant

Ansvarig volontärverksamhet, projektet “Viktiga samtal i grupp” & kommunikation

sofia.jagbrant@1825.nu

Volontärer

En stor del av våra terapier görs av våra terapeutvolontärer. Vi har i dagsläget över 40 volontärer och vill fortsätta växa. Om du vill komma i kontakt med någon av dem eller är intresserad av att själv bli volontär, kontakta Sofia Jagbrant, vår volontärsamordnare.

Styrelse

1825 – Terapicenter för unga vuxna drivs av stiftelsen Young Solidarity Foundation. Stiftelsen grundades 2019 och tog över Stadsmissionens terapiverksamhet för unga vuxna, som funnits i närmare 20 år. Young Solidaritys styrelse består av grundarna Annika Sten Pärson och Göran Carlson samt Anders Lindström.